Wrocławska biblioteka anarchistyczna

Strona główna | Aktualności | Katalog | Regulamin | Kontakt | Strona na FB


Wolna Biblioteka to inicjatywa mająca na celu zwiększenie dostępu do książek, czasopism i innych form literackich o tematyce wolnościowej i równościowej.

Wolna Biblioteka to system stworzony oddolnie przez aktywistów z wrocławskich środowisk wolnościowych. Pozycje w naszym katalogu często są niedostępne nigdzie indziej.


Udostępniamy księgozbiór po założeniu karty czytelnika. Posiadamy zbiór wydawnictw na temat anarchizmu, antyglobalizmu, ekologii, feminizmu, ruchów społecznych, kontrkultury…
Mamy także katalog podręczny, w którym można znaleźć oryginalne wydania starych zinów/gazet/periodyków, książki naukowe oraz materiały udostępnione przez użytkowników.

Odbierzesz u nas za darmo lub kupisz anarchistyczne gazety, plakaty, broszury, ulotki, wlepki oraz materiały informacyjne dystrybuowane przez grupy anarchistyczne działające we Wrocławiu. Zysk z ewentualnej sprzedaży przeznaczamy na organizacje wolnościowe.

W bibliotece możesz napić się herbaty, uzyskać informację o działających we Wrocławiu grupach wolnościowych, zainstalować lub pożyczyć płytę z linuksem, wypożyczyć lub kupić benefitowo płyty z muzyką.

W każdy poniedziałek o 19:15 odbywają się wieczory szachowe.