Blok wolnościowy na demonstracji antyrasistowskiej

W czwartek (12.01) na wrocławskim rynku odbyła się demonstracja przeciwko rasizmowi, która była odpowiedzią na nacjonalistyczne ataki wymierzone w osoby o odmiennym kolorze skóry przebywające w Polsce.

Mimo że zgromadzenie zostało zorganizowane przez partię Razem zdecydowaliśmy się w nim uczestniczyć, jednak zaznaczyliśmy swoją obecność i odmienne poglądy formując blok anarchistyczny. Zebraliśmy się kwadrans przed demonstracją po drugiej stronie rynku i w grupie kilkudziesięciu osób dołączyliśmy wspólnie z grupą samby do głównej demonstracji.

Rozdawaliśmy też ulotki, na których można było znaleźć streszczenie anarchistycznej analizy nacjonalizmu, daleko wykraczającej poza granie na emocjach uprawiane przez liberałów czy socjaldemokratów. Nacjonalizm w społeczeństwie hierarchicznym, kapitalistycznym, zorganizowanym w ramach systemu państwowego pełni konkretną rolę. To nie jest, jak można by wywnioskować z wypowiedzi rodzimych polityków oponujących mu, „ideologia złych ludzi” tylko konkretne narzędzie w rękach władzy. Projekt ulotki [.pdf] można pobrać w zakładce „materiały”.

Poniżej trochę zdjęć z demonstracji.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*