Ani homofobia, ani kapitalizm! Anarchistyczny czarny blok na Marszu Równości 2020r. we Wrocławiu.Wrocławski Marsz Równości 2020r. dobiegł końca. Anarchiści postanowili wziąć w nim udział, lecz ze względu na współpracę organizatorów z korporacjami poszli w osobnym, czarnym bloku, gdzie nie wpuszczano osób z symboliką partyjną itd.
Wzięło w nim udział około 350 osób, skandowano m.in. „ani homofobia, ani kapitalizm”, „nie ma równości w systemie wyzysku”. Rozdanych zostało kilka tysięcy ulotek „Co robią anarchistki we Wrocławiu” i kilkaset gazetek wydrukowanych specjalnie na dzisiejszy dzień.

Cały Marsz Równości złożony był z dwudziestu bloków i zgromadził tysiące uczestników. W czasie przemarszu były 3 kontrpikiety, na których było łącznie około 20 osób. Mieszkańcy często machali przyjaźnie, a z jednego z samochodów stojącego w korku powiewała tęczowa flaga.

Krytyka kapitalistycznego systemu opartego na wyzysku i władzy wybrzmiewała też na przemowach osób z czarnego bloku. Stała się kontrastem do organizatorów, którzy za pomoc dziękowali korporacjom, jednak mimo to nagradzana była brawami. Ruch anarchistyczny uważa.ż e gdy walka o wyzwolenie osób LGBT+ nie będzie szła w parze z walką klas, to zamiast wyzwolenia spod jarzma kapitału i opresji czekają nas kosmetyczne zmiany i „tęczowy kapitalizm”.
Właściciel mieszkania, które wynajmujesz czy Twój szef – jego orientacja seksualna nie ma znaczenia, gdy żeruje na Twojej pracy i rządzi Twoim życiem.

Linki do relacji live z Marszu Równości 2020:
1. Maszeruje czarny blok https://www.facebook.com/watch/live/?v=3328739550572442&ref=watch_permalink
2. Przemówienie (niestety urwane) wrocławskiej aktywistki + 2 kolejne https://www.facebook.com/FA.Wroclaw/videos/2302458909901008


Ulotka „Co robią anarchistki we Wrocławiu” https://www.facebook.com/FA.Wroclaw/posts/2465621693507982/


Dziękujemy wszystkim współtworzącym dzisiejszy blok.
Chcesz działać w jakiejś wrocławskiej anarchistycznej grupie? Napisz do nas!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*