Anarchistyczny Czarny Blok na Strajku Kobiet 5 lutego 2021. Zdjęcia.

5 lutego 2021 we Wrocławiu odbył się kolejny Strajk Kobiet. Środowisko anarchistyczne zorganizowało własny, czarny blok.

Zaprosiliśmy do udziału wszystkich, którym jest nie po drodze z partiami politycznymi. Ruszyliśmy przed 19:00 z ulicy Świdnickiej, dołączając do Strajku Kobiet na Rynku. Na czele bloku szła niezawodna Samba Rythms Of Resistance grając na ogromnych bębnach rewolucyjne rytmy. Razem z główną demonstracją ruszyliśmy na miasto. Podczas marszu były rozklejane wlepki, malowane hasła na murach i odpalane race. Kilka razy musieliśmy zmieniać trasę przemarszu, gdyż policja starała się zablokować drogi. Wokół demonstracji kręciło sie także sporo nazioli spod znaku straży narodowej. Podobno kilkanaście osób z tej grupy zostało zatrzymanych. Podczas tego wydarzenia dało się odczuć duże zdenerwowanie ludzi. Krzyczane hasła były radykalne i determinacja była też duża. Widać, że kobiety nie ustąpią, dopóki ich żądania nie zostaną spełnione.

Jak dalece musi sięgnąć frustracja wynikająca z marazmu rządzących! Bądźcie radykalne w walce o swoje prawa. Bo prawo do aborcji to prawo człowieka!

Czarny blok został zorganizowany przez Federację Anarchistyczną i Inicjatywę 8 Marca. 

Zdjęcia: Arek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*