Pokaz filmów „Plotkojady” i „Strajk Matek” [10.12]

Od 25 listopada trwa 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć. To międzynarodowa kampania, organizowana przez Center for Women’s Global Leadership poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym.. W jej ramach zapraszamy na pokaz dwóch krótkich filmów i dyskusję.

„Plotkojady” to zapis rozmowy z Ireną Terpiłowską – kobietą, która doświadczała przemocy fizycznej, emocjonalnej i ekonomicznej ze strony byłego męża. Bohaterka opowiada o swoich doświadczeniach, instytucjach, w których uzyskała pomoc, a także swoich działaniach na rzecz innych osób doświadczających przemocy. Pani Irena będzie obecna podczas spotkania i weźmie udział w dyskusji.

„Strajk Matek” to dokument o opresji i przemocy ekonomicznej, które w 2008 roku skłoniły mieszkające w Wałbrzychu kobiety do podjęcia strajku głodowego w akcie protestu. Bohaterki opowiadają, w jaki sposób muszą radzić sobie z ciągłym brakiem stabilnego i wystarczającego dochodu, z miejskimi urzędami oraz mówią o tym, jak lokalna polityka miasta, szczególnie ta związana z mieszkaniami, utrudnia ich codzienną opiekuńczą pracę.

Czas: Sobota 10 grudnia 16:00
Miejsce: Uff, ul. Nankiera 1
[Wydarzenie na fb]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*