Linux Install Party + dyskusja [14.10]

Kolektyw sudoriot (www.sudoriot.net) zaprasza do Pixel Retro Shopu, gdzie każdemu i każdej pomożemy zaintalować system operacyjny Ubuntu Linux. Ubuntu może zastąpić Windowsa lub OSX na każdym komputerze osobistym (stacjonarnym lub laptopie).

[wydarzenie na fb]

Jest to system:

* ładny,
* bezpieczny,
* nowoczesny,
* łatwy w obsłudze,
* darmowy,
* i po prostu lepszy.

Przyjdź ze swoim komputerem w sobotę 14 października o 13:12 do Pixel Retro Shopu. Pozbądź się korporacyjnego oprogramowania raz na zawsze!

Uwaga: przed imprezą zgraj dane na inny komputer lub dysk zewnętrzny!

13:12 – Zaczynamy instalowanie.
14:30 – Linux w pytaniach i odpowiedziach. Masz problem z
Linuxem? Chcesz się czegoś dowiedzieć? Spróbujemy pomóc.
15:30 – „Ruch wolnej kultury i wolnego oprogramowania – strategia oporu wobec rozwoju państwa policyjnego?” dyskusja, prowadzenie dr Witold Kieńć
16:30 – pokaz filmu

Na miejscu: napoje, muzyczka, niezobowiązująca atmosfera.
Oczywiście wszystkie retromaszyny Pixel Retro Shopu pozostają do Waszej dyspozycji 🙂

=== Dlaczego Linux to dobry wybór? ===

– Oprogramowanie z otwartym kodem źródłowym umożliwia każdemu i każdej sprawdzenie co tak naprawdę używany przez nas program robi. Oczywiście, laicy tego nie robią – ale bardzo duże społeczności spędzają jeszcze większą ilość czasu nad weryfikowaniem poprawnego i bezpiecznego działania programów. Dla ich, i naszego dobra.
– Działanie komercyjnego, zamkniętego oprogramowania pozostaje dla nas zagadką. Nie mamy żadnej pewności, czy to, co deklarują producenci w kwestiach bezpieczeństwa faktycznie ma miejsce.
– Duże firmy produkujące oprogramowanie podlegają naciskom służb, zdarzały się już sytuacje ujawnienia umyślnie wprowadzonych ‚furtek’ umożliwiających wyłącznie organom zdobywanie informacji o użytkownikach.
– Uaktualnienia np. na Ubuntu Linux są proste w obsłudze, automatyczne i znacznie częstsze niż na Windowsach, czy iOSach. Aktualne oprogramowanie to bezpieczne oprogramowanie.
– TYLKO na Linuksach masz możliwość bezpiecznej komunikacji e-mailowej poprzez szyfrowanie maili. Szyfrowanie na zamkniętych systemach operacyjnych nie jest uznawane za bezpieczne ze względu na punkt 2 – nie możemy polegać na zamkniętych bibliotekach odpowiedzialnych za szyfrowanie.
– Nie musimy chyba wspominać o tym, że złośliwego oprogramowania wymierzonego w Linuksy jest znacznie mniej, niż w Windowsy?
– Istnieją specjalne wersje Linuksów skonfigurowane z myślą o
bezpieczeństwie. Możesz go uruchomić z pendrive’a na dowolnym
komputerze, użyć TORa czy szyfrowanej komunikacji e-mailowej nie pozostawiając śladów na swoim dysku.
– Aha, i to wszystko jest za darmo. Koniec lęku przed smutnymi panami oglądającymi naklejki licencyjne!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*