O nas

Federacja Anarchistyczna jest nieformalnym zrzeszeniem osób zainteresowanych anarchizmem, działaniem antypaństwowym i antykapitalistycznym. Naszym celem jest szerzenie idei anarchizmu, wartości pomocy wzajemnej oraz oddolnych sposobów organizacji społeczeństwa, a także stawianie oporu wobec niesprawiedliwości fundowanej  przez państwową machinę biurokratyczną, prawo i kapitalizm. Wspieramy każdą walkę z przejawami nierówności, będącej nieodłączną częścią wszystkich systemów hierarchicznych. Dążymy do modelu społeczeństwa bezpaństwowego, opierającego się na dobrowolnych, samorządnych stowarzyszeniach.
Do grupy należą osoby o różnej długości i rodzaju stażu w aktywizmie. Pozwala to na efektywną wymianę doświadczeń i przedyskutowywanie strategii z różnych perspektyw. Staramy się tworzyć grupę otwartą na wszystkich. Wiesz na czym opiera się anarchizm, żyjesz w zgodzie z anarchistyczną etyką i chcesz działać? Zapraszamy do kontaktu.
 
Prowadzimy działalność różnego rodzaju, z którą polecamy się zapoznać na tej stronie. Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy i pomysły. W miarę rozwoju organizacji staramy się poszerzać zakres działań. Staramy się także wspierać inne grupy wolnościowe, ruchy protestu oraz inicjatywy oddolne powstające i działające w naszym mieście. 
Federacja Anarchistyczna Wrocław należy do Konfederacji Wolny Wrocław czyli zrzeszenia większości grup anarchistycznych w mieście, oraz jest sekcją ogólnopolskiej Federacji Anarchistycznej.

Kontakt

Masz pytania bądź sugestie? Interesują Cię kwestie poruszane przez naszą organizację? Chcesz do nas dołączyć? Możesz skontaktować się z nami drogą mailową
Adres e-mail: fa [małpka] wolnywroclaw.pl
Możesz napisać do nas na facebook’u:
https://www.facebook.com/FA.Wroclaw
Odwiedzić naszego instagrama:
https://www.instagram.com/fawroclaw
Śledzić naszego twiterra:
https://twitter.com/FedAnarwroclaw