Anarchistyczny Czarny Krzyż – paczka

Uwaga: obecnie potrzebujemy:

Obecnie nie prowadzimy żadnej zbiórki

Kontakt: pomoc (malpa) wolnywroclaw.pl


Anarchistyczny Czarny Krzyż to inicjatywa mająca na celu pomoc osobom z ruchu anarchistycznego


Pomoc żywnościowa:

w postaci paczek z podstawowymi produktami wegetariańskimi lub wegańskimi. Pomoc może być stała, wtedy paczki rozdajemy raz w miesiącu lub jednorazowa.

Jeżeli chcesz skorzystać z tej formy wsparcia napisz do nas maila: opisz w nim swoją sytuację, w jakiej grupie anarchistycznej działasz lub z jaką sympatyzujesz, czy ubiegasz się o pomoc stałą, czy jednorazową, czy paczka ma być wege czy wegan. Czas oczekiwania do dwóch tygodni od zgłoszenia.

Pomocą żywnościową zajmuje się koordynatorka. Wszystkie dane osobowe są tajne, do wiadomości jedynie koordynatorki. Uwaga! Na maile anonimowe nie odpowiadam!

Paczkę można odebrać  we Wrocławiu w  umówionym miejscu.


Pomoc materialna:

Napisz nam czego potrzebujesz: ubrania, sprzęty, buty, zabawki, nocleg, itp, w jakiej grupie anarchistycznej działasz lub z jaką sympatyzujesz.  Czas oczekiwania zależny od realizacji.

Adres e-mail: pomoc(malpka)wolnywroclaw.pl

Uwaga! Chcesz wesprzeć działalność wrocławskiego ACK? Możesz być dostawcą produktów żywnościowych? Może masz możliwość zakupienia paczki? Napisz do nas!

„Za pieniądze – mówili – można kupić wszystko, czego potrzeba; okazało się wszakże niebawem, że była to droga błędna; historia współczesna doprowadza jednostkę do przekonania, że bez pomocy wzajemnej i współdziałania nic nie wskóra, nawet jeśli kufry swe wypełni po brzegi.” Piotr Kropotkin, Zdobycie Chleba


Pomoc prawna oraz działalność antyrepresyjna:

1) Pomoc osadzonym: pomoc prawna i materialna, rozpowszechnianie informacji oraz kampanie na rzecz uwięzionych,
2) Ubezpieczalnia, czyli ACK-Życie: zapewnia osobom ubezpieczonym pomoc prawną w obliczu represji,

Aby ubezpieczyć się w ACK-Życie wyślij maila na adres: ack(malpka)wolnywroclaw.pl. Dostaniesz wszystkie informacje potrzebne do ubezpieczenia.

Więcej informacji na stronie www.ack.org.pl