Po pierwszym PFA

Pokaz Filmów Anarchistycznych to comiesięczne spotkania w różnych miejscach Wrocławia poświęcone różnorodnej tematyce związanej z anarchizmem, którym towarzyszy oczywiście projekcja filmu.

Pierwszy pokaz odbył się 4 listopada w Księgarni Hiszpańskiej przy ul. Szajnochy 5. Na pierwszy ogień wzięliśmy i dokument „Inna Przyszłość” opowiadający o historii Hiszpanii od początku XX wieku aż do wybuchu II Wojny Światowej. Część pierwsza dokumentu, czyli „Proszę o głos” opisywała historię powstania hiszpańskich związków zawodowych, ruchu anarchistycznego oraz drogę do rewolucji hiszpańskiej w ’36. Dyskusję po filmie przeprowadził Xavier z wrocławskiego ZSP – sekcji działającego współcześnie anarchistycznego związku zawodowego.

Dziękujemy wszystkim za bardzo liczne przybycie na pokaz oraz dyskusję. Jeszcze przed zaplanowanym startem o 20:00 okazało się, że pomieszczenie jest za małe aby pomieścić wszystkich zainteresowanych. Tych, którzy musieli stać, bądź było im za ciasno bardzo przepraszamy, nie wiedzieliśmy że pokaz będzie się cieszyć aż tak dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy na kolejne pokazy oraz inne wydarzenia związane z ruchem wolnościowym i anarchizmem. Do zobaczenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*