Demonstracja ws. praw lokatorów

Relacja Akcji Lokatorskiej z pikiety, którą wsparliśmy swoją obecnością.

W czwartek 11 października Akcja Lokatorska wraz ze Stowarzyszeniem Obrony Lokatorów zorganizowała pod Urzędem Miasta demonstrację na temat polityki mieszkaniowej Wrocławia. Pikieta miała na celu przedstawienie mieszkańcom i mieszkankom Wrocławia problemów lokatorskich oraz zwrócenie uwagi osób startujących w wyborach samorządowych na trudne położenie ludzi wynajmujących mieszkania, zarówno od miasta, jak i od osób prywatnych. Szczególną uwagę poświęciliśmy sytuacji lokatorów nielegalnie sprywatyzowanych mieszkań zakładowych, którym ekipa prezydenta Dudkiewicza nie chciała udzielić pomocy. Jednocześnie domagaliśmy się zmiany prowadzonej dotychczas polityki mieszkaniowej polegającej na zmniejszaniu zasobu mieszkaniowego gminy, oraz domagaliśmy się systematycznego programu odnajdywania oraz przywracania do użytku Wrocławianek i Wrocławian miejskich pustostanów.

Nasze postulaty przedstawiliśmy w 3 krótkich pytaniach: Co dalej z mieszkaniami zakładowymi? Co dalej z mieszkaniami komunalnymi? Co z miejskimi pustostanami?

Rozwinięciem naszych postulatów jest ankieta, którą skierowaliśmy do kandydatów na prezydenta Wrocławia. Mamy nadzieję otrzymać odpowiedzi przed wyborami, tak aby móc zorientować się, czy politycy mają jasną wizję polityki mieszkaniowej. Ponieważ na razie otrzymaliśmy sporo obietnic, ale tylko jedna kandydatka udzieliła odpowiedzi na pytania, sądzimy, że wizja ta nie istnieje, lub jest marginalizowana przez pozostałych kandydatów.

Ktokolwiek zostanie nowym prezydentem miasta będziemy rozliczać go nie ze słów i obietnic ale z odpowiadania na rzeczywiste potrzeby mieszkańców – a jedną z takich potrzeb jest bezpieczny dach nad głową.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*