1 maja „Dzień Walki Pracowniczej”

Ponad 150 osób wzięło udział w demonstracji organizowanej przez FA Wrocław i ZSP Wrocław. Czarne i czarno – czerwone flagi, anarchistyczne banery i setki ulotek pojawiły się na ulicach miasta. 
Uczestnicy w swoich przemówieniach mówili m.in. o historii Męczenników z Haymarket, sytuacji nauczycieli, potrzebie walki o skracanie czasu pracy, o sprzedajnych związkach zawodowych oraz o tym, że bez samoorganizacji i walki o lepsze jutro nie ma co na nie liczyć, bo kapitał ustępować będzie dopiero pod naciskiem siły ludzi pracy.
„PIS, PO, jedno zło!”, „Rząd na bruk, bruk na rząd”, „Wolność, równość, pomoc wzajemna” – to tylko kilka z haseł, które krzyczeli demonstranci, wśród których o oprawę muzyczną zadbały wrocławskie Rytmy Oporu.
Oprócz organizatorów przemawiały aktywistki z Wolnej Biblioteki i Inicjatywy 8 Marca, a na jednym z przystanków atmosferę podgrzał Wrocławski Chór Rewolucyjny.
Po demonstracji uczestnicy rozgrzali się ciepłym darmowym daniem w browarze Sabotaż, gdzie oglądaliśmy debatę, po której odbyła się dyskusja. 
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w obchody dnia wszystkich pracowników najemnych.
Przeciwko państwu i kapitałowi – Pracownicy zjednoczeni są niezwyciężeni!

Bardzo dziekujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu demonstracji!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*