Budimex splajtuje, gdy mur wybuduje!

Wzywamy do ogólnopolskiej mobilizacji przeciwko firmie Budimex i jej akcjonariuszom, wypisanym w poprzednim poście! Zachęcamy wszystkie kolektywy i grupy anarchistyczne do małych i dużych akcji dywersyjnych. My już zaczęliśmy! 🏴

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że Budimex buduje całkiem sporo w tym kraju, więc nie jest trudno znaleźć ich siedziby czy miejsca pracy.💥⚡️

Dlaczego tak ważne jest aby sprzeciwić się budowie muru na granicy?
1.👉 Ludzie muszą mieć możliwość ucieczki od wojen i głodu w bezpieczne rejony. Jesteśmy jednym gatunkiem i solidarnie powinniśmy siebie wspierać. Tym bardziej, ze przez kryzys klimatyczny takich migracji będzie coraz więcej.
2.👉 Mur jest częścią większego projektu Twierdzy Europa: bogata północ próbuje się odgrodzić od reszty świata, a tak naprawdę od biednego południa. Mimo, że sama wywołała nierówności globalne poprzez wyzysk pracowniczy i postkolonializm, to nie bierze na siebie skutków własnych działań.
3. 👉 Mur zabezpiecza granicę z zewnątrz, ale takze wewnatrz, co znaczy, że my także go nie pokonamy, gdybyśmy chcieli uciekać na wschód. Zamykają nas w pułapce i dalszych ich (władzy) kroków nie jesteśmy w stanie w tej chwili przewidzieć.
4. 👉 Mur oznacza totalne zniszczenie najstarszego lasu Europy: minister Szyszko tego nie dokonał, harwestery tego nie dokonały, więc firma budowlana też tego nie może zrobić!
5. 👉 Mur oznacza tragedię lokalnej społeczności, która już od kilku dni usilnie protestuje, pisze pisma i robi co w jej mocy, aby nie dopuścić do budowy!

Pamiętajmy, że razem jesteśmy niezwykle silne! Nie raz to udowodniłyśmy! Podajcie nasz apel dalej, niech każda osoba go przeczyta!
👉👉👉 Żądamy wycofania się firmy Budimex z inwestycji budowy muru na granicy! Żądamy zniesienia stanu wyjątkowego! Żądamy od akcjonariuszy wyprzedania swoich akcji i zaprzestania finansowania tego chorego projektu!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*