Demonstracja przeciwko państwu policyjnemu

Przeciwko państwu policyjnemu - pikieta ws. ustawy antyterrorystycznej (czerwiec 2016)

    W środę, 08.06.2016 r. o 18:00 spod Galerii Domikańskiej ruszyła demonstracja przeciwko państwu policyjnemu, czyli przeciwko wszystkim zmianom wprowadzanym przez rząd, które dążą do ograniczenia naszej wolności i bezkarnej inwigilacji obywateli. W zorganizowanym przez wrocławską sekcję Federacji Anarchistycznej marszu wzięło udział ok. 30 osób.

     Powiewały czarne flagi, na przodzie niesiony był banner „Lepszy standard życia zmniejsza przestępczość, nie inwigilacja”, a przechodniów stale obserwował rekwizyt kamery. Pomiędzy okrzykami „Precz z państwem policyjnym”, „Terroryści są na Wiejskiej”, „Nie będzie pokoju bez sprawiedliwości, kordony waszych psów nie stłumią naszej złości,  „Stop, stop, stop inwigilacji” i „Każda władza żyć przeszkadza” opisywane były kolejne ustawy i konsekwencje, jakie one mogą przynieść – powołanie Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego, rozszerzenie uprawnień dla SOKistów i służb mundurowych, ustawa inwigilacyjna i antyterrorystyczna. „Nigdy w historii nie ujęto w ten sposób żadnego terrorysty” – mówił jeden z uczestników i tłumaczył, co tak naprawdę niesie ze sobą ustawa policyjna (inwigilacyjna) i jak ona wpłynie na życie i wolność obywateli. Teraz każdy z nas będzie traktowany jak potencjalny terrorysta. I tu nasuwa się pytanie – kto tym terrorstą jest naprawdę? Czy przypadkiem nie rząd, tak brutalnie ograniczający naszą wolność i próbujący przejąć całkowitą kontrolę nad naszymi działaniami?
Demonstracja przeszła od Galerii Dominikańskiej przez ulicę Oławską i zakończyła się koło fontanny na Placu Gołębi. Przemarsz wzbudził zainteresowanie wśród przechodniów, zatrzymywali się, by posłuchać przemów i z uwagą czytali ulotki o nadużyciach ze strony policji.

To na pewno nie koniec działań rządu, który dążdy do stworzenia państwa policyjnego, a na pewno nie koniec naszego sprzeciwu. Musimy działać!

Poniżej relacja wideo z demonstracji oraz link do broszury opisującej wszystkie wprowadzane zmiany.

Relacja

Broszura

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*