Darmowa Komunikacja Miejska we Wrocławiu?


#NowaKampania
 #BezpłatnaKomunikacjaMiejska

Darmowy transport publiczny to jedyne rozwiązanie dla zakorkowanego i zanieczyszczonego miasta.

W październiku 2019 roku Miasto Wrocław ogłosiło stan „alarmu klimatycznego” i zapowiedziało podjęcie odpowiednich kroków, by do 2050 stać się miastem zero-emisyjnym. Jak na razie działań podjęło niewiele, a czas biegnie nieubłaganie.

Jednym z najważniejszych lokalnych problemów jest transport. Samochodów w mieście przybywa bardzo szybko, jest ich już ok 1000 na 900 mieszkańców. Transport publiczny próbuje reagować i także się rozwija. Kupowane są nowe, ekologiczne pojazdy, wydzielono bus-pasy, linii jest bardzo dużo i często kursują. Dlaczego jednak nie wpływa to na zmniejszenie użytkowania samochodów osobowych? Wieczne korki, oblegane miejsca parkingowe, hałas i przede wszystkim zanieczyszczenie powietrza to negatywne skutki prywatnego transportu.
W obecnej sytuacji, kiedy musimy zmniejszyć emisję trujących gazów do atmosfery, kiedy Wrocław jest w czołówce zanieczyszczonych miast świata wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej jest niezbędne. Takie rozwiązanie zlikwiduje koszty obsługi i utrzymania biletomatów, systemu Urbancard, zaoszczędzi się na obsłudze prawnej związanej ze ściąganiem kar za jazdę bez biletu. Wszelkie badania pokazują, że wprowadzenie darmowego transportu wpływa bezpośrednio na zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego. A to oznacza mniej wypadków na drogach i czystsze powietrze, co wpływa na nasze zdrowie i zmniejsza koszty leczenia mieszkańców. Prędzej czy później komunikacja musi stać się bezpłatna, pytanie tylko, jak długo musimy czekać?

Federacja Anarchistyczna Wrocław domaga się od samorządu, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Rady Miasta i zarządu MPK Wrocław o podjęcie stosownych kroków, do zostania pierwszym dużym miastem z tak nowoczesnym rozwiązaniem. Darmowa Komunikacja miejska to socjalny postulat realnej zmiany w naszym codziennym życiu. Istnieje już w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce, teraz czas na Wrocław!
Dołączcie do naszej kampanii i pokażcie, że jesteśmy siłą, która ma wpływ na politykę miasta. Napiszcie na portalach społecznościowych Urzędu Miejskiego, spółki MPK i prezydenta, że chcecie darmowej komunikacji.
Zapraszamy ekonomistki i finansistki do pomocy w opracowaniu analiz finansowych budżetu miasta.
Prosimy media, radio, gazety i telewizję o nagłośnienie naszej kampanii. Dzięki Wam opinia publiczna może się dowiedzieć o naszych postulatach.
Chcesz nam pomóc w kampanii? Skontaktuj się przez wiadomość prywatną!

Niech Wrocław stanie się pierwszym w kraju miastem wojewódzkim z bezpłatną komunikacją miejską!

#miastobezkorków #wspólnietaniej #co2zkomunikacją#szybciejtaniej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*