Wrocławskie skłoterki pozdrawiają demonstrantki!

Skłoterki pozdrawiają demonstrantki!

Dzisiaj rano skłoterki z wrocławskiego ruchu anarchistycznego zajęły kamienicę przy Rynku Wrocławia. Wywiesiły transparenty z hasłami antyrządowymi, przeciwko władzy ogólnie i przeciw patriarchatowi. Kobiety teraz walczą o dostęp do bezpiecznej aborcji, ale dodajemy kolejne postulaty.
Bezpieczeństwo nie kończy się na ciąży!

Żądamy mieszkania dla każdej potrzebującej!


Potrzebujemy bezpieczeństwa na co dzień: w postaci dostępu do mieszkań. Obecnie sytuacja we Wrocławiu jest tragiczna! żądamy mieszkania dla każdej potrzebującej! To paranoja, że takie budynki, jak ten, stoją puste z kilkunastoma mieszkaniami w środku, a kobiety muszą mieszkać z rodzicami, byłymi partnerami, a nawet ze swoimi oprawcami!

Kobiety teraz walczą o dostęp do bezpiecznej aborcji, ale dodajemy kolejne postulaty.


Będąc tzw. ofiarą przemocy stajemy się ofiarą systemu: brak lokali socjalnych powoduje, ze oprawców nie można wyprowadzić ze wspólnego domu, a co więcej wyprowadzka wiąże się ze zmniejszeniem liczby punktów na mieszkanie komunalne (na które i tak czeka się kilkanaście lat)! Kto to wytrzyma? Dzieci dorosną i się wyprowadzą, a my nadal musimy mieszkać w małych norach czekając na łaskę pana. Czas z tym skończyć!

Przestańcie wyprzedawać mienie wspólne i utrudniać zamieszkanie w nich!
Zacznijcie budować nowe!
Inaczej weźmiemy je sobie same!!!

Jesteś wkurwiona? Chcesz sama decydować o sobie? Dołącz do nas!
Zapraszamy do kontaktu fa [małpka] wolnywroclaw.pl lub www.facebook.com/FA.Wroclaw

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*