Dzisiaj ogłaszamy wielki sukces ruchu anarchistycznego / lokatorskiego!


Lokatorzy reprywatyzowanych kamienic w Warszawie od wczoraj dostają odszkodowania za naruszenie ich miru domowego przez „kamieniczników” wykupujących te lokale w porozumieniu z urzędnikami stolicy.

20 października tego roku weszła w życie nowelizacja ustawy o Komisji Weryfikacyjnej, zgodnie z którą wszystkie dotychczas wydane przez Komisję decyzje o przyznaniu odszkodowania lub zadośćuczynienia osobom zajmującym lokal w nieruchomości warszawskiej, od których sprzeciw został wniesiony wyłącznie przez miasto Warszawa, stają się z mocy prawa ostateczne i prawomocne.


Aktywistki i aktywiści lokatorscy mogą uścisnąć sobie dłoń po wielu latach żmudnej i wyczerpującej pracy. To oni wprowadzili do dyskusji publicznej takie terminy jak „czyściciele kamienic”, to oni jeździli na eksmisje i akcje, interweniując w dramatycznych sytuacjach. To oni i wielu zaangażowanych prawników prowadzi sprawy, czyta tony dokumentów i pisze kolejne wnioski.To stowarzyszenia lokatorskie w całym (k)raju, prowadzone przez ruch anarchistyczny walczą na pierwszej linii frontu, broniąc biednych przed utratą ich miejsca do życia!

Ten dzień to data symboliczna: symboliczne zwycięstwo klasy pracującej nad urzędniczymi oszustami i nad wielkim kapitałem! Okazuje się, że nawet prawicowy rząd jest w stanie ugiąć się pod naciskiem konsekwentych ruchów społecznych, nawet nielicznych. Daje to duże nadzieje w obecnej walce kobiet o swoje prawa!


Symbolem jest tez oczywiście Jolanta Brzeska: spalona przez mafię reprywatyzacyjną działaczka lokatorska. Wczoraj jej córka napisała na twitterze: „Cudowny dzień! Rozpoczęła się wypłata odszkodowań dla poszkodowanych przez #reprywatyzacja. @KW_GOV_PL dotrzymała słowa.”.


Gratulujemy wszystkim warszawskim aktywistom i aktywistkom, którzy się do tego przyczynili! Jesteście naprawdę wspaniałe i wspaniali!


A was zachęcamy do działania w tym wspaniałym ruchu: Akcja Lokatorska Wrocław, Warszawa: Komitet Obrony Praw Lokatorów, Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, Stowarzyszenie Obrony Praw Lokatorów, Łódzkie Stowarzyszenie Lokatorów, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów w Poznaniu i wiele innych! (możecie dać linki w komentarzach).

1 Komentarz

  1. Super wiadomość, po raz kolejny burżuazyjna klasa wyzyskiwaczy i oszustów poniosła dotkliwą porażkę, a społeczeństwo pokazało, że w drodze samoorganizacji i determinacji jest w stanie wyjść z tej walki zwycięsko. Gratuluję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*