Kolejny Strajk Kobiet we Wrocławiu. Fotorelacja z dnia 16.11.2020

Kolejny raz kobiety wyszły na ulice Wrocławia!

Wyszłyśmy razem z nimi!

Poniedziałkowy protest przybrał formę Cacerolazo, polegającą na uderzaniu w garnki lub inne blaszane przedmioty w celu wzbudzenia zainteresowania oraz zebrania uwagi. Korzenie tej formy protestu sięgają roku 1830, kiedy to po raz pierwszy tego typu protest został podjęty we Francji.

Wrocławski blok Anarchistek zasiliła Podwórkowa Samba (międzynarodowa inicjatywa „Rhythms of Resistance”), która swoimi donośnymi uderzeniami w bębny grzała nas do boju. Uderzając w garnki przeszłyśmy z Rynku pod siedzibę PiS na placu Solidarności. Tam, niemalże od razu, funkcjonariusze policji zaczęli legitymować protestujących oraz nadawać komunikaty o konieczności rozejścia się. Protestujący opuścili więc plac pod siedzibą PiS i skierowali się w stronę Galerii Dominikańskiej, gdzie policja ponownie postanowiła zagrodzić nam drogę. Blokada, którą ustawili funkcjonariusze została ominięta dzięki rewolucyjnej technice przejścia chodnikiem obok. Po tym odważnym i jakże brawurowym wyczynie marsz odbił z powrotem w stronę Rynku, gdzie został zakończony.

My, wrocławskie anarchistki i anarchiści, mimo utrudnień i represji ze strony rządu oraz obecności prawicowych bojówek na ulicach, nadal będziemy protestować przeciwko dyskryminacji kobiet! Dopóki kobiety będą nierówno traktowane, a ich jakiekolwiek prawa będą ograniczone – dopóty nie zejdziemy z ulic! Będziemy walczyć o wolność i równość każdego opresjonowanego człowieka! Wyrok TK nie dość, że ogranicza naszą wolność, to pokazuje, że rządzący mają ludzi za nic! Musimy walczyć i wychodzić na ulice! Jeżeli tak, jak my jesteś gotowa do walki o swoje prawa i o swoją wolność, przyłącz się do protestów i wyjdź na ulice razem z nami! Pokaż światu, że będziesz walczyła o swoje prawa!

Rewolucja jest kobietą!

Solidarność naszą bronią.

Przypominamy, że walczymy o bezpieczną i legalną aborcję oraz szereg praw socjalnych sformułowanych przez Wrocławskie Rewolucjonistki: https://wroclawskierewolucjonistki.wordpress.com/2020/10/31/postulaty-wroclawskich-anarchistek/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*