Anarchiści przeciwko podwyżce cen biletów, za Bezpłatną Komunikacją Miejską! Aktualne akcje:

#miastobezkorków #wspólnietaniej #co2zkomunikacją#szybciejtaniej

Mija dokładnie rok od rozpoczęcia przez nas kampanii Bezpłatna Komunikacja Miejska. W grudniu 2019 pisaliśmy: „W obecnej sytuacji, kiedy musimy zmniejszyć emisję trujących gazów do atmosfery, kiedy Wrocław jest w czołówce zanieczyszczonych miast świata, wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej jest niezbędne. Takie rozwiązanie zlikwiduje koszty obsługi i utrzymania biletomatów, systemu Urbancard, zaoszczędzi się na obsłudze prawnej związanej ze ściąganiem kar za jazdę bez biletu. Wszelkie badania pokazują, że wprowadzenie darmowego transportu wpływa bezpośrednio na zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego. A to oznacza mniej wypadków na drogach i czystsze powietrze, co wpływa na nasze zdrowie i zmniejsza koszty leczenia mieszkańców. Prędzej czy później komunikacja musi stać się bezpłatna, pytanie tylko, jak długo musimy czekać?”

Od kilku dni na mieście można znaleźć ciekawe bilety na przejazd: kwota na nich to 00,00zł!!! To ulotka Federacji Anarchistycznej, promująca naszą kampanię. Specjalnych biletów szukajcie w autobusach i tramwajach oraz w biletomatach. A może już jakieś znaleźliście?

Do tego ktoś wysłał nam zdjęcia biletomatów zaklejonych czarną folią strecz!

Widocznie to sprzeciw wobec planowanej na styczeń podwyżce cen biletów o ok 30%. Mieszkańcy wystosowali kilka listów o zrezygnowanie z podwyżek, ale radni K.O. odrzucili te prośby.

Pandemia, podczas której ludzie dużo mniej podróżują, udowodniła, że MPK może być finansowane z Budżetu Miasta! Do tego Panel Obywatelski, który ostatnio się odbył w naszym mieście, wypracował ciekawy pomysł, aby za mpk płaciły firmy deweloperskie, które budują osiedla daleko od centrum, a potem wymagają, aby miasto zapłaciło za dociągnięcie tam transportu (słynne osiedle Jagodno, na które nic nie dojeżdża). Deweloperzy bogacą się kosztem budżetu miejskiego czyli z naszych podatków. To haniebna praktyka!

Miasto jest dla ludzi, a nie dla deweloperów.

Musimy ukrócić te lewe interesiki! Popierasz nasz protest? Skontaktuj się z nami!

Więcej o zaletach Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej przeczytasz w zakładce: https://wolnywroclaw.pl/bkm/

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*