Wojna drugiej kategorii!

Kiedy z napięciem czytamy jak ukraińskie drony dziesiątkują rosyjskie wojsko, jakich zbrodni dokonują wycofujące się oddziały Putina czy co nowego się dzieje w politycznej grze mocarstw na linii NATO – Federacja Rosyjska, nie zawsze zwracamy uwagę na resztę postaci drugoplanowych tego konfliktu. By wesprzeć ukraińskie wojska organizowane są zbiórki pieniędzy na nowe uzbrojenie, jak na przykład tureckie drony bojowe Bayraktar, których możliwości doświadczyli już na własnej skórze cywile Kurdystanu. W wyniku wojny scena polityczna zatrzęsła się – Finlandia i Szwcja w strachu przed Moskwą zaczęły starania o dołączenie do NATO, w czym przeszkadza jej rząd w Ankarze. próbując ugrać na sytuacji tyle ile się da. Ten sam rząd, który miał zablokować dla rosyjskich statków tureckie cieśniny, za co podziękował mu na twitterze sam gwiazdor tej wojny – prezydent Zeleński.

Rzeczoną bowiem postacią drugoplanową jest właśnie Turcja, a konkretniej jej rząd na czele z prezydentem Erdoganem. Cały czas bowiem podejmowane są z ich strony ludobójcze czy prześladowcze działania wobec Kurdów. Odcinanie wody, które przynosi mieszkającym w Kurdystanie osobą cholerę (co raportuje ONZ), więzienie przez 7 (a docelowo 19) lat Nudem Durak, która odważyła się śpiewać po kurdyjsku, nieustanne ataki na cywili wspomnianymi dronami, działania szarych wilków czy nawet wyciąganie swoich faszystowskich macek poza granice swojej państwowej administracji. Zwłaszcza na to ostatnie chcemy tu i teraz zwróćić uwagę.

Jak podaję Kurdystan.info A g e n c j a B e z p i e c z e ń s t w a W e w n ę t r z n e g o (tak! to słynne ABW!) współpracując z reżimem Erdogana wtargnęło do mieszkań, zatrzymało i przesłuchiwało kilkanaście osób kurdyjskiego pochodzenia w zorganizowanej akcji. Nasuwa się pytanie – czy dla polski tak groźna jest kurdyjska, wolnościowa rewolucja czy tak ważne są dobre stosunki z faszystowską Turcją? Ile będzie nas wspomniana akcesja Finlandii i Szwecji do NATO kosztować? Ilu osób na erdogański rozkaz będą szukać służby specjalne tzw. „zachodu”? No i co czeka te osoby, które reżim turecki w końcu uzna winne za terroryzm? Deportacja i więzienie z nacjonalistycznych i religijno-fanatycznych powodów?

Sprzeciwiamy się takim kolaboranckim zachowaniom! Kurdyjkom i Kurdom przesyłamy natomiast wyrazy solidarności i wsparcia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*