Free Lina!

4 osoby, mieszkańcy Niemiec, w tym Lina, studentka z Lipska, są oskarżone przez rząd niemiecki o lewicowy terroryzm, za brutalne ataki na neofaszystów. Lina i jej znajomi siedzą już 2 lata w areszcie śledczym, czekając na wyrok, który ma zapść jutro (w środę 31 maja 2023). Żądamy uwolnienia wszystkich podejrzanych! Solidaryzujemy się z niemieckim ruchem antyfaszystowskim i czekamy z niecierpliwością na uwolnienie ich towarzyszy.

Skrajne ruchy faszystowskie występują w całej Europie, ale to Niemcy powinni wyciągnąć najważniejszą lekcję z pobłażania takim postawom. Niemieccy neonaziści podpalają domy uchodźców, atakują lewicowe miejsca kultury i są niezwykle niebezpieczni. Międzynarodowy ruch antyfaszystowski zwalcza takie zachowania i stara się ochraniać wolnościowe środowiska. W Polsce w szczególności atakowane są środowiska LGBTQ+ i feministyczne oraz uchodźcy, przy czym neonaziści mogą się czuć bezkarnie, bo wtóruje im rząd ze swoim nawoływaniem do nienawiści. Ruch antyfaszystowski, bez żadnych liderów i struktur stara się ochraniać wystawione na celownik grupy społeczne, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczne. Nie zgadzamy się na szkalowanie i zastraszanie ich członków przez aparat represji! Wszyscy jesteśmy Liną!

Dzisiaj wywiesiłyśmy solidarnościowy banner pod konsulatem niemieckim we Wrocławiu.

1 Komentarz

  1. Faszystowska H.Y.D.R.A. coraz wyżej podnosi swój łeb (partia AFD w Niemczech może już liczyć na ok.18% poparcia społecznego wg stanu na 01.06.2023r. Ośmieli ich to do częstszych ataków na środowiska uznane za wrogie, dlatego konieczny staje się zdecydowany opór grup wolnościowych. Przykład Liny i innych, stanowi przykład szlachetnej walki, i poświęcenia, tym bardziej solidaryzujmy się z wszystkimi bojownikami o wolny od faszyzmu świat. Jesteście zawsze w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*