Radio Zet: Policjanci przetrzymywali dobę, rozbierali i zastraszali Ukrainkę

21-letnią Ukrainkę przetrzymywano całą dobę w komisariacie policji na Krzykach. Funkcjonariusze rozbierali ją i zastraszali, aż w końcu wypuścili bez postawienia zarzutów.

Pochodząca z Ukrainy 21-letnia Daria przebywa w Polsce od dwóch miesięcy. W ubiegły czwartek została zatrzymana przez dwóch funkcjonariuszy, oskarżona przez jednego z mieszkańców miasta o kradzież telefonu. Okazało się, że to jej były chłopak, a w telefonie, z którego zatrzymana chciała jedynie zgrać dane, znajdowały się ich wspólne zdjęcia i wielomiesięczna korespondencja.

Policjantów jednak te tłumaczenia nie przekonały. Dziewczyna została przewieziona na komendę i przetrzymana tam przez całą dobę. Jeden z funkcjonariuszy zastraszał ją, groził deportacją i wyrażał ksenofobiczne opinie o tym, że „nie życzy sobie Ukraińców we Wrocławiu”.

Darię poddano także rewizji osobistej, polegającej na konieczności rozebrania się do naga. Odmówiono również możliwości skontaktowania się z rodziną. W piątek nad ranem przesłuchano ją w charakterze świadka, po czym zwolniono z aresztu, bez postawienia zarzutów.

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski potwierdził, że do zatrzymania doszło i że cały jego przebieg był zgodny z policyjnymi procedurami.

Cały artykuł na stronie Radia Zet

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*