Policjanci, którzy znęcali się nad staruszką skazani

Dwoje policjantów z Wrocławia usłyszało wyrok. Zostali oskarżeni o „przekroczenie uprawnień” po tym, jak na zapleczu jednego z supermarketów przeprowadzili brutalną interwencję wobec 82-letniej kobiety.

Lidia S. i Piotr L. są byłymi funkcjonariuszami Policji we Wrocławiu. Prokuratura oskarżyła ich o to, że „pełniąc służbę funkcjonariuszy policji, przekroczyli uprawnienia w trakcie interwencji dotyczącej kradzieży sklepowej, uderzając i szarpiąc oraz szarpiąc i popychając i nieadekwatnie do zachowania pokrzywdzonej zastosowali wobec niej środki przymusu w postaci obezwładnienia i założenia kajdanek na ręce”.

Brutalna interwencja, podczas której policjanci przekroczyli swoje uprawnienia, miała miejsce w grudniu 2015 roku na zapleczu jednego ze sklepów sieci Biedronka. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamerę monitoringu. Nagranie opublikowano niemal dwa lata po zdarzeniu. Gdy to się stało, funkcjonariusze zostali wydaleni ze służby.

Film z monitoringu stanowił jeden z głównych dowodów w sprawie. Sąd Rejonowy Wrocław-Fabryczna nie miał wątpliwości, co do tego, że byli funkcjonariusze Policji są winni. Lidia S. została skazana na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, z kolei Piotr L. na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Były Policjant ma także pokryć koszty sądowe i pozostawać w kontakcie z kuratorem. Wyrok nie jest prawomocny.

uz / gazeta.pl


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*