Solidarnie ze zwolnionym listonoszem! [WIDEO]

Ponad rok temu dyscyplinarnie zwolniono Zbyszka Trochimiaka, listonosza z Wrocławia, który pracował na Poczcie Polskiej od początku lat 80. Jego jedyną winą było to, że był zaangażowany w protesty, chciał poprawy warunków pracy i płacy na Poczcie Polskiej oraz krytykował związkową „Solidarność”. Zarząd pod mocno naciąganymi powodami wręczył Zbyszkowi w styczniu 2018 roku zwolnienie dyscyplinarne z powodu „utraty zaufania”.

Zbyszek złożył pozew do Sądu Pracy, przeciwko bezprawnemu zwolnieniu. Podczas mediacji, Poczta Polska zaproponowała byłemu pracownikowi zamianę „dyscyplinarki” na „porozumienie stron”. Zbyszek odmówił. Następnie odbyła się sprawa sądowa, podczas której przedstawiciele Poczty Polskiej zaproponowali Zbyszkowi dodatkowo trzymiesięczną odprawę. Zbyszek po raz kolejny odmówił, ponieważ walczy o przywrócenie do pracy.

30.01.2019r. odbyła się kolejna rozprawa. Związek Syndykalistów Polski zwołał pikietę solidarnościową ze Zbyszkiem Trochimiakiem. Poniżej relacja TVP 3 Wrocław.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*