Kampania o darmową komunikację miejską.

W ostatni weekend nasi aktywiści wywiesili bannery na wrocławskich przystankach tramwajowo-autobusowych. Bannery z hasłem: „Chcemy darmowej komunikacji miejskiej” mają zwrócić uwagę mieszkańców na naszą nową kampanię.

We Wrocławiu jeżdżą już za darmo: dzieci do lat 7, uczniowie szkół do lat 21, osoby powyżej 67 roku życia, oraz zwierzęta 🙂 Dodatkowo mamy 3 dni w roku bezpłatnej komunikacji dla wszystkich: Dzień Bez Samochodu, dzień obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich i dzień obchodów Światowego Dnia Walki z Analfabetyzmem. Mpk we Wrocławiu jest super! Ale my chcemy więcej: chcemy aby bezpłatna komunikacja miejska była każdego dnia, dla każdej osoby!

Tylko takie nowoczesne i odważne rozwiązanie pomoże zwalczyć problem zanieczyszczonego, trującego nas powietrza, ciągłego hałasu, wiecznych korków.

Wiele miast w Polsce wprowadziło już bezpłatne przejazdy, ale Wrocław ma szansę zostać pierwszym wojewódzkim miastem z tym rozwiązaniem! Wiemy, że prędzej czy później rzeczywistość i tak zmusi samorząd do podjęcia tej decyzji. Naciskajmy, aby było to jak najszybciej! Nasze zdrowie jest tutaj najlepszym argumentem. Każdy dzień, wdychając spaliny setek samochodów, w których jeżdżą pojedyncze osoby, jest dniem niszczącym nasze płuca i cały organizm.

Apelujemy o wprowadzenie na terenie miasta Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej!

#miastobezkorków #wspólnietaniej #co2zkomunikacją#szybciejtaniej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*