Demonstracja 28.10.2020 w sprawie dostępu do aborcji

Wrocław zatrzymał się już po raz 7!

Wielotysięczne tłumy przeszły przez ulice miasta, blokując ruch uliczny. Byliśmy tam również my! Czarny blok prowadzony przez Podwórkową Sambę oraz Federacja Anarchistyczna ruszyli z Narodowego Forum Muzyki i przemieszczali się w stronę Galerii Dominikańskiej. Koncert Samby pod galerią zgromadził tłum około tysiąca osób, który wraz z anarchistami wyruszył w stronę Rynku przez ulicę Kazimierza Wielkiego. Anarchistyczne flagi oraz dźwięki instrumentów zaprowadziły blok na Wrocławski Rynek, z którego udaliśmy się pod kamienicę na ul. Uniwersyteckiej, na której wrocławskie Squoterki wywiesiły solidarnościowe banery.

Przemarsz Czarnego Bloku przerwał atak nacjonalistów na skrzyżowaniu ulic Więzienej oraz Grodzkiej. Grupa około 40 bojówkarzy zaczęła rzucać wulgarnymi obelgami w stronę bloku oraz iść w naszym kierunku z pałkami teleskopowymi. Nasza odwaga jednak nie pozwoliła się nam cofnąć. Narodowcy użyli przeciwko nam pałek i gazu łzawiącego, jednak okazuje się, że prawicowi chłopcy nie wzięli poprawki na wiatr oraz na pewną ostrą przyprawę po stronie protestujących. Bojówkarze po swoim ataku na protestujących oddalili się w stronę Ostrowa Tumskiego.

Czarny Blok ruszył ponownie, skandując antyfaszystowskie hasła jak: „a-, anti-, antinacionalista!” czy „alerta, alerta, antifascista!”. Podwórkowa Samba poprowadziła Blok na przystanek tramwajowy Rynek, gdzie dała ostatni koncert tego dnia, który zakończył przemarsz Czarnego Bloku już siódmego dnia strajku. Jednak nie wszyscy mieli tyle szczęścia, co Czarny Blok, przez całą wczorajszą noc trwały ataki na manifestacje oraz osoby wracające z tychże manifestacji. Jedna z tych osób przypłaciła wczorajsze demonstracje pociętą twarzą oraz pobytem w szpitalu, po tym, jak zaatakowali ją narodowcy!

Nie zgadzamy się na to, żeby władza wysyłała na ludzi swoje bojówki, które bezkarnie i na oczach policjantów mogą atakować demonstrantów! Jedyną reakcją sił policyjnych było legitymowanie… OSÓB, KTÓRE BRONIŁY SIĘ PRZED NAPAŚCIĄ!

Nie godzimy się na władzę kogokolwiek nad nami, zwłaszcza gdy rząd chwyta się pomocy faszystów i nacjonalistów, kiedy pokojowe protesty owemu rządowi nie pasują. Naczelniku Kaczyński! Macie krew na rękach, będzie jej jeszcze więcej i to wy ponosicie pełna tego odpowiedzialność.

Bruk na rząd, rząd na bruk!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*