Miasto odda za bezcen Kościołowi działkę na Brochowie

Z wnioskiem o kupienie terenu od miasta wystąpiła parafia pw. św. Jerzego, Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego na wrocławskim Brochowie. Chodzi o 0,15 ha terenu, który ma być przeznaczony pod cmentarz. Plan zagospodarowania przewiduje tam nekropolie, obiekty sakralne, ale także: tereny zielone, parkingi i skwery. To nie jedyna taka sytuacja w naszym mieście.

Rzeczoznawca majątkowy Dagmara Kruzel-Lisek oszacowała wartość tego terenu na 66 tys. zł. Decyzją radnych parafia zapłaci za niego jedynie 1 tys. zł. To mniej niż koszt jednego pochówku.

Pod koniec kwietnia na sesji przetoczyła się podobna dyskusja. Wówczas o powiększenie nekropolii przy ul. Działkowej o 0,18 ha wystąpiła parafia pw. św. Maurycego przy ul. Traugutta. Ziemia warta była 92 tys. zł, ale również miasto sprzedało ją za 1 tys. zł.

W poprzedniej kadencji rada miejska również godziła się na takie transakcje po promocyjnej cenie.

Parafia pw. św. Agnieszki na Maślicach za 0,61 ha zapłaciła 3 tys. zł, kolejna – pw. św. Jerzego, Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego na Księżu Wielkim na 0,064 ha wydała 1 tys. zł, zaś o tysiąc zł więcej parafia pw. NMP Królowej Polski za ponad 4 ha ziemi.

wyborcza.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*