Nazistowskie plakaty zapraszają na Marsz „Patriotów”

Narodowe Odrodzenie Polski, neonazistowska organizacja działająca m.in. na terenie Wrocławia przypomniała po raz kolejny o swoich inspiracjach. Plakat zapraszający na tzw. Marsz „Patriotów” to plagiat nazistowskiej propagandy.

[PLAKAT W WIĘKSZEJ ROZDZIELCZOŚCI]

W sporej części Wrocławia pojawiły się plakaty zapraszające na tegoroczne obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę organizowane przez NOP. Wydarzenie nosi nazwę „Marsz Patriotów” i o tyle, o ile plakaty z wcześniejszych lat opatrywane były symboliką nacjonalistyczną lub pompatyczną symboliką patriotyczną (jak zeszłoroczna husaria), tak w tym roku działacze NOP-u nakarmieni przez Wyborczą, straszącą dziesięcioma tysiącami neonazistów na ulicach Wrocławia, postanowili najwyraźniej wyjść naprzeciw oczekiwaniom i dotrzeć do wyczekiwanych przez GW neonazistów.

Plakat zapraszający na zbliżający się marsz to… plagiat nazistowskiej propagandy. Co ciekawe, autor plakatu dwie, z trzech znajdujących się na plakacie postaci, próbował z widocznym skutkiem „przemalować” na boneheadów. Jednemu z nich dorysował na rękawie runę Odala, która była symbolem wykorzystywanym w Hitlerjugend, używali jej także chorwaccy, rumuńscy oraz węgierscy faszyści.

[aktualizacja] Oba wzory plakatów pochodzą z okładek płyt i kaset neonazistowskiego zespołu Konkwista 88. [1] [2]

„Lewacka prowokacja!”

Fani najbielszych Polaków jak zwykle próbują odwrócić kota ogonem i zwalić winę na tzw. lewaków, kimkolwiek ci lewacy są. Prowokatorem rozklejającym plakaty okazuje się być niemalże archetypiczna postać „lewaka”, mianowicie sam Michnik. Byłoby całkiem śmiesznie, jednak z udowodnieniem tego będzie problem, ponieważ zdjęcie z jednym z plakatów zrobił sobie Marian Kowalski. Opublikowano je na fanpejdżu „Narodowcy RP Wrocław” [X], a najpiękniejszy z kandydatów w ostatnich wyborach prezydenckich udostępnił je na swojej stronie zapraszając na wrocławski marsz. [X] Wzory plakatów znajdują się również na stronie „Fan Śląsk”. Autorzy wpisu zapraszają do rozklejania „hardkorowych plakatów, od których lewactwo dostanie kłopotów żołądkowych„. Serwis informuje, że chętni do pomocy przy rozlepianiu mogą je otrzymać w sklepie „Kibol” przy ul. Kościuszki 32. [X]

nop kowalski konkwista

Co ciekawe, neonazistowski zespół Konkwista 88 inspirował się bolszewickim plakatem propagandowym autorstwa Gelija Korzheva, który aktywnie i do końca życia wspierał stalinowski reżim. [X] Cóż, „patriotom” gratulujemy pięknych tradycji…

Niemożliwe!

Wpis ten nie jest, a w zasadzie nie powinien być w erze swobodnego przepływu informacji w żadnym stopniu demaskatorski. Informacje o działalności NOP-u są ogólnodostępne, stąd dziwi mnie aż tak duże zainteresowanie wydarzeniem organizowanym przez tę antyludzką organizację. Na marsz „zapisało się” na Facebooku ponad 1500 osób. W zeszłym roku manifestacja zgromadziła kilka tysięcy uczestników. Ten wpis to raczej próba przypomnienia co niektórym, komu robią tłum na politycznej demonstracji siły.

NOP-owcy – miłośnicy policyjnych metod walki, lubujący się w taktyce „kilku na jednego”, nigdy specjalnie nie kryli się ze swoimi sympatiami. TU screen z ich strony, zrobiony w 2007 roku oraz kilka materiałów związanych z NOP-em: Toruń 2006przysięga adeptów partii 2005Adam Gmurczyk (lider NOP-u) z delegatami ukraińskiej Swobody + NOP i sympatycy batalionu AZOV (Londyn), ??? demonstracja NOP-u, Zadruga + NOP świętuje Jare Gody, Białystok 2013, Baner WKS Śląsk Wrocław na Marszu Patriotów stylizowany na logo neonazistowskiej organizacji Blood and Honour [1] [2], konfident pod protekcją wrocławskiego NOP-u [1], [2], [3]

O NOP-ie słów kilka…

NOP to organizacja znana m.in. ze współpracy z ukraińską organizacją neonazistowską Swoboda, uważającą się za ideowych spadkobierców nacjonalistów z UPA, sprawców rzezi wołyńskiej – czystki etnicznej, w której zginęło ok 50-60 tys. Polaków. Sami neofaszyści z NOP-u tłumaczyli się ze swoich kontaktów z tą organizacją na swoim portalu „informacyjnym”. Stwierdzili, że spotkanie z przedstawicielami Swobody przyniosło pozytywny skutek w postaci „potwierdzenia przez Swobodę swojego dążenia do realizowania wytycznych, prezentowanych przez Narodowe Odrodzenie Polski i pozostałe europejskie ugrupowania nacjonalistyczne stojące na gruncie zasad Trzeciej Pozycji…” oraz tego, że „Swoboda w końcu w całości zagłosowała w Radzie miasta Lwów (gdzie ma większość) za przyznaniem Polakom Domu Polskiego„.

Ich kontakty ze Swobodą nie przeszkadzały kilka akapitów dalej skrytykować za to samo Ruch Narodowy, który zapraszał na Marsz Niepodległości w Warszawie przedstawicieli tej skrajnie prawicowej organizacji. [klik]

W tym samym serwisie można na przykład znaleźć wywiad z liderem partii NPD (kontynuującej działalność NSDAP, następnie Niemieckiej Partii Rzeszy). Jak czytamy, „wywiad ma charakter czysto informacyjny, powinien jednak jednocześnie sprowokować do dyskusji – czy po ukraińskich nacjonalistach, których stanowisko względem Polaków diametralnie zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat (Bandera nie jest już bohaterem ukraińskich nacjonalistów?), przyjdzie czas na ocieplenie (a w tym przypadku: odmrożenie) relacji z zachodnim sąsiadem?” Wydawać by się mogło, że plakaty zapraszające na 11-listopadowy marsz to swego rodzaju oczko w kierunku „zachodnich sąsiadów”.

NOP współpracuje również z grecką partią neonazistowską Złoty Świt, której posłowie otwarcie mówili w greckim parlamencie, że obozy zagłady nigdy nie istniały. [X] Więcej informacji na temat ich współpracy tutaj. Co nieco o Złotym Świcie: 1, 2.

Więcej informacji na temat różnych organizacji nacjonalistycznych, nie tylko NOP-u, można znaleźć na stronie www.stopnacjonalizmowi.wordpress.com. Jest co czytać.

A./fa71

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*