MPWiK blokuje dojazd do Wagenburga i Mariny Viator

Od grudnia mieszkańcy Wagenburga – legalnego skłotu we Wrocławiu, oraz pracownicy Mariny Viator przy nabrzeżu Odry są odcięci od głównej drogi dojazdowej. Stowarzyszenie Zielonych Technologii „Alternavita” pisze, że nie jest w stanie wejść ani wjechać samochodem na legalnie dzierżawiony przez nich teren.

Dzisiaj aktywiści i aktywistki stowarzyszenia, osoby mieszkające na Wagenburgu, oraz pracownicy Mariny Viator protestowali pod urzędem MPWiK. Żądają negocjacji w sprawie usunięcia betonowych zapór i szlabanu, które uniemożliwiają wstęp na tereny nadbrzeżne. Rzecznik spółki Tomasz Jankowski twierdzi, że działa zgodnie z prawem, a teren zagrodzono dbając jedynie o jego bezpieczeństwo. Na terenie tym znajduje się parking. Zapomniano chyba jednak o tym że drogi dojazdowej (jedynej!) nie wolno zagradzać. W przypadku pożaru lub sytuacji niebezpiecznej dla życia i zdrowia funkcjonariusze służb ratowniczych będą musieli… przeskakiwać płot!

2

Wczoraj (17.12) pracownicy MPWiK ściągnęli napisy informujące o parkingu i zakazie wstępu, jednak ogrodzenie wciąż stoi. Stowarzyszenie prosi o wsparcie Wrocławian. Pisma z zapytaniem kiedy sprawa drogi dojazdowej zostanie rozwiązana można wysyłać na poniższe adresy.

Adresy:

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o., Ulica Na Grobli 14/16, 50-421 Wrocław. Z dopiskiem: Do Prezesa Zdzisława Olejczyka.
Sekretariat Prezesa: 0713409525, e-mail: mpwik@mpwik.wroc.pl

Prezydent Miasta Wrocław Rafał Dutkiewicz, Ulica Sukiennice 9, 50-107 Wrocław. Telefon: 048717778201 lub 7778899, e-mail: kancelaria.prezydenta@um.wroc.pl

Link do szablonu listu poparcia: http://sendfile.es/pokaz/608749—arlo.html

Po otwarciu strony prosimy nie klikać w niebieski napis „download”,tylko należy zjechać na dół strony i kliknąć ” pobierz plik”. I zadziała.

Kontakt z kolektywem: wagenburgbreslau@gmail.com

Zdjęcia pochodzą z http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9207116,mpwik-zablokowalo-im-droge-do-squatu,id,t.html

oraz ze strony:

https://pl-pl.facebook.com/wagenburg

_____________________________________

mitro

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*