Nie pozwolimy na antysemickie wystąpienia! [edycja]

Po skontaktowaniu się z właścicielami sali zakonu Salezjanów, a później sali na ul. Sztabowej udało się zablokować kontrowersyjny wykład dr Ewy Kurek, która zasłynęła takimi m.in. poglądami: „W latach 1939-1942 Warszawa gojów, czyli Polaków, była ponura i smutna. Żyła w niej ludność zaszczuta niemieckimi łapankami, egzekucjami i wywózkami do obozów koncentracyjnych. W tych samych latach żydowska autonomia terytorialna, getto warszawskie, bawiło się„*.
To trzecie miejsce we Wrocławiu, które w ciągu tego tygodnia odmówiło organizacji wydarzenia przez nacjonalistyczną organizację Wielka Polska Niepodległa. Mamy nadzieję, że w tym wypadku wykład w ogóle się nie odbędzie. Wrocław jest miastem wolnym od faszyzmu, z dużą Gminą Żydowską, której należy się szacunek (tak jak wszystkim innym ludziom).
Właściciele jednego z lokali byli oburzeni, gdy dowiedzieli się kto i co chce zorganizować w ich przestrzeni  (WPN wynajęła lokal bez podania celu).

Na 24.02 zaplanowano we Wrocławiu spotkanie pt. „Udział Żydów w zagładzie Żydów”. Można by uznać że organizujący wydarzenie jedynie niefortunnie dobrali tytuł. Osoba organizatora nie pozwala jednak przejść obok obojętnie. Jest nią Jacek Międlar i jego Wielka Polska Niepodległa. Okazuje się więc, że pod pozorem wykładu czy konferencji poświęconej historii, skryli się rasiści i antysemici. Nie pozwólmy ludziom przepełnionym nienawiścią na swobodną agitację! Piszmy i dzwońmy do zarządzających lokalem by wyrazić nasz sprzeciw:
[EDYCJA zmienili lokal już po raz trzeci!]:

Adres:  53-310 Wrocław ul. Sztabowa 100, budynek B

  • Biuro:

tel.: +48 602 289 502
biuro@sztabowa.pl

  • Dane spółki:

Wrocławski Kompleks Szkoleniowy Dulas, Kotowski Spółka Jawna
ul. Sztabowa 100    53-310 Wrocław

*Ewa Kurek, POZA GRANICA SOLIDARNOŚCI. STOSUNKI POLSKO-ŻYDOWSKIE 1939-1945, wyd. Wyższa Szkoła Umiejętności, Kielce 2006

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*