Akademicki Strajk Okupacyjny we Wrocławiu

Dziś wieczorem rozpoczął się strajk okupacyjny wydziału filologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Osoby okupują salę Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Nankiera 15.

Członkinie Akademickiego Komitetu Protestacyjnego opublikowały na stronie wrocławskiej Manify komunikat, w którym przedstawiają swoje stanowisko dot. reformy szykowanej przez rząd.

Trzydzieści minut temu rozpoczęłyśmy Okupacyjny Strajk Uniwersytetu Wrocławskiego. Jesteśmy częścią częścią Akademickiego Komitetu Protestacyjnego we Wrocławiu. Wraz z innymi osobami związanymi z Uniwersytetem Wrocławskim sprzeciwiamy się ustawie 2.0 Gowina. Jesteśmy za Uniwersytetem dostępnym dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania, statusu społecznego czy ekonomicznego.
Uczelnia jest częścią nas, naszej tożsamości, dlatego protestujemy. Chcemy chronić Uniwersytet przed zmianami, które sprekaryzują jeszcze bardziej pracę na Uniwersytecie, naruszą autonomię uczelni, doprowadzą do zamknięcia lub całkowitej marginalizacji mniejszych ośrodków akademickich i jeszcze bardziej unieważnią znaczenie polskojęzycznej pracy naukowej.
W środę, o godzinie 18:00 na skwerze im. Niezależnego Związku Studentów (na przeciwko Hali Targowej) odbędzie się demonstracja wspierająca. Tak samo jak w wielu innych miastach w Polsce, dlatego przyjdźcie licznie.

Anna
Karolina Bożena
Wiktoria

AKP zaprasza wykładowców do wygłaszania wykładów/prelekcji/prowadzenia warsztatów dla studentów zaangażowanych w protest. Jako wrocławska sekcja Federacji Anarchistycznej wspieramy protestujących na wszystkie możliwe sposoby i zachęcamy do tego także Was. Bez wolnej i wspólnej nauki nie ma wolnego i wspólnego społeczeństwa!

Bieżące informacje na temat protestu znajdziecie na stronie Akademickiego Komitetu Protestacyjnego we Wrocławiu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*