Integracja środowiska wolnościowego we Wrocławiu

7 lipca 2018 roku odbyło się spotkanie integracyjne wrocławskiego ruchu około-anarchistycznego.

Spotkanie, o którym nie jedna osoba myślała już od lat. W gronie 15 grup wolnościowych oraz osób prywatnych: anarchistek i anarchistów dyskutowaliśmy o wspólnych zasobach, potrzebach, strategii i przede wszystkim o wspólnych celach. Jest to początek budowania silnego i zintegrowanego ruchu na naszym lokalnym gruncie. Udowodniliśmy sobie, że jesteśmy potężną siłą, że wiele sobie możemy nawzajem dać. Tworzymy szeroką sieć bardzo różnych postaw i charakterów i łączą nas wartości takie jak wolność, sprawiedliwość, oddolność, niehierarchiczność i pomoc wzajemna.

Spotkanie to pokazało nam samym jaką stanowimy siłę w mieście, iloma różnymi sprawami i tematami się zajmujemy, w ilu trudnych problemach pomagamy: lokatorskich, pracowniczych, żywnościowych, itd. oraz potwierdziło, że anarchia oznacza porządek i możemy być dumni z tego co robimy!

Dzień ten wpisze się na karty historii ruchu alternatywnego w mieście jako początek czegoś ważnego.

W związku z tym na stronie wolnywroclaw.pl i na funpage Federacja Anarchistyczna Wrocław zacznie pojawiać się więcej informacji o wydarzeniach w mieście organizowanych przez inne grupy.

Jesteśmy w kontakcie!

 

*Autor obrazka: Juliusz Martwy

 

3 Komentarze

  1. Powodzenia. Integracja to trochę nie oddające pojęcie, my to zwiemy @koordynacją w której skład wchodzi jako jeden z elementów acz nie jedyny integracja. Uważamy ponadto iż tylko skoordynowanie Ruchu @ pod względem strategi, taktyk i dopełniania, wiązania różnych frontów i walk lokalnie, regionalnie, k-rajowo przy całej swej różnorodności, ukierunkowaniu na daną aktywność i szacunku dla różnych praktyk i postaw – może dać anarchizmowi w k-raju poważnego kopa. Co zresztą już sprawdziliśmy w praktyce. cieszy że i inni to zauważają i zaczynają praktykować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*