Cyrk we Wrocławiu. Naprawdę i metaforycznie.

Cyrk we Wrocławiu. W styczniu prezydent Rafał Dutkiewicz zapowiedział, że nie będzie udostępniał terenów miejskich cyrkom ze zwierzętami, a już w marcu odwiedzi nas cyrk Korona z dopiskiem na reklamach „Cyrk ZE zwierzętami”.

Nic więc dziwnego, że aktywiści z koalicji Cyrk Bez Zwierząt są mocno zdenerwowani i zapowiadają odwiedziny na sobotnim przedstawieniu, aby sprawdzić czy odbędzie się ono ze zwiarzętami czy bez.

Cyrk Korona zapowiedział, że przedstawienie odbędzie się bez zwierząt, a plakaty i ulotki są sprzed wprowadzenia zakazu.

Koalicja Cyrk Bez Zwierząt może poszczycić się jedną z najskuteczniejszych kampanii pro-zwierzęcych ostatnich lat. Po długiej, ciężkiej i nieprzerwanej walce udało im się przekonać prawie wszystkie największe miasta w Polsce do zakazu wstępu cyrkom stosującym tresurę zwierząt. Dzięki temu jeden z większych cyrków Arlekin – rozpoczął w 2016 roku przedstawienie oparte na akrobatyce. Jak piszą na portalu Facebook: ”

W odpowiedzi na pytanie: Co sie stało ze zwierzetami z Cyrku Arlekin ?
Dyrekcja Cyrku Arlekin oświadcza, że nigdy nie posiadaliśmy własnych zwierząt. Zwierzątka, które brały udział w programie przyjeżdżały ze swoimi opiekunami.

Cyrk Arlekin w sezonie 2016 realizuje projekt ” Cyrk bez zwierząt „.
Proponujemy widzom spotkanie z prawdziwymi artystami sztuki cyrkowej.

Pozdrawiam.”

Serdecznie gratulujemy i czekamy na Arlekina we Wrocławiu!

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*