Wrocławianki przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej

Dzisiaj we Wrocławiu odbyły się dwie demonstracje przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej – o 12:00 kobiety protestowały podczas akcji KODu, a o 14:00 pod Urzędem Wojewódzkim odbyła się zupełnie odrębna akcja.

Łącznie demonstrowało dzisiaj ponad 15 tysięcy osób! Wszyscy przeciwko między innymi planowanym zmianom w ustawie antyaborcyjnej. Demonstracja pod Urzędem Wojewódzkim odbyła się pod hasłem „Nie dla torturowania kobiet” i została zorganizowana przez partię Razem. Warto zaznaczyć, że w obydwu wydarzeniach wzięło dzisiaj udział wiele grup niezrzeszonych, oddolnych inicjatyw, osób indywiduanych, którzy nie są związani z partiami politycznymi. Dzisiaj wszyscy wystąpili razem, przeciwko barbarzyńskim zmianom w prawie.

12931130_10206070907108225_1812409984123670852_n

„Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec barbarzyńskich planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Wprowadzenie popartego przez premier Beatę Szydło, Jarosława Kaczyńskiego oraz episkopat projektu, będzie oznaczało piekło dla kobiet. Kobiet chorych na raka, które nie będą leczone ze względu na ciążę. Kobiet, które będą musiały urodzić dziecko gwałcicielowi. Kobiet po poronieniu, które będą przesłuchiwane, bo ich utrata ciąży wyda się podejrzana. Kobiet, które nie będą mogły z troski o siebie i przyszłe dziecko wykonać badań prenatalnych, bo zostanie to uznane za niepotrzebne. Wreszcie piekło nie tylko kobiet znajdujących się w trudnych ciążach, ale i wszystkich ich bliskich lub chcących je wesprzeć w trudnej sytuacji – tłumaczyli zgromadzeni przed urzędem. Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/wroclaw-kobiety-przeciw-ustawie-antyaborcyjnej-zdjecia,9822052/

Zachęcamy do zapoznania się z projektem ustawy:

http://gosc.pl/files/16/03/21/556105_l1pH_cjatywy20obywatelskiej202016.pdf

Tutaj natomiast można podpisać apel przeciwko ustawie:

https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/aborcja

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*