Przeszedł marsz milczenia przeciw policyjnej brutalności. W czwartek następny

Fot. Wojciech Nekanda Trepka (wyborcza.pl)
Ok. 200 osób zebrało się w sobotę na Placu Solnym aby wyrazić swój sprzeciw wobec policyjnej przemocy. Protestujący domagali się pociągnięcia do odpowiedzialności policjantów, którzy doprowadzili do śmierci Igora.

Marsz wystartował o godzinie 17:00 z Placu Solnego. Około 200 osób przeszło pod komendę na ul. Trzemeskiej, gdzie zginął Igor. Demonstranci mieli ze sobą znicze, które złożyli pod komendą oraz zdjęcia Igora przed oraz po zatrzymaniu, które pokazywali przechodniom i policjantom. Mimo, że demonstracja nie została zgłoszona policja nie utrudniała samego przejścia z rynku pod komendę. Było spokojnie. Nie blokowano ulic, zgromadzeni w sprawie Igora szli chodnikami.

Dopiero pod komendą policja zaczęła straszyć protestujących użyciem siły nakazując się rozejść. W odpowiedzi na wezwania policji protestujący zaczęli skandować „mordercy!”, jednak większość ludzi po stosunkowo krótkim czasie zastosowało się do poleceń policji oraz organizatorów.

W czwartek kolejny marsz. Widzimy się o 18:00 pod fontanną na Rynku i idziemy pod komendą na ul. Trzemeskiej. Przynieście ze sobą znicze!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*