Pokaz filmu „Citizenfour” [19.12]

Zapraszamy w poniedziałek 19.12 o godzinie 18:00 do klubu Uff (Nankiera 1) na pokaz dokumentu „Citizenfour” połączony z dyskusją. Wstęp bezpłatny.

Film jest jedną z trzech części trylogii opowiadającej o Ameryce po 11.09, który w pierwotnym zamyśle miał przedstawiać nadużycia ze strony Agnecji Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych. W trakcie pracy nad dokumentem autorka, Laura Poitras, otrzymała zaszyfrowane e-maile od źródła określającego siebie jako „Citizen Four”. E-maile te były początkiem jednego z największych skandali nielegalnej inwigilacji obywateli przez slużby bezpieczeństwa.

„Citizenfour” to dokument powstały w hotelu w Honkogu, przy współudziale czterech osób : Edwarda Snowdena, Laury Potiers oraz dwóch dziennikarzy : Glenna Greenwalda i Ewena MacAskilla. To nie tylko zapis ich rozmowy, ujawnienie szokujących faktów oraz dowodów na nie ; to film o współczesnym świecie, w którym inwigilacja obywateli pozostaje bezkarna i nawet jeśli zdajemy sobie o tym sprawę, naszą jedyną reakcją jest obojętność.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*