Protest listonoszy [23.01]

Wzywamy do wsparcia protestu pracowników Poczty Polskiej!

Informacja od organizatorów:

Poczta Polska dąży do katastrofy. Z powodu niskich zarobków, a także odbierania godności naszej pracy, która przekształciła się w niewolniczą harówkę ta firma w końcu się stoczy w przepaść. Mamy dość rozbiórek, braków kadrowych i przerzucania pracy na coraz mniej liczną załogę, co odbija się też na jakości z perspektywy klienta.

Wobec powyższego my, listonosze wrocławscy postanowiliśmy skoordynować, poza tradycyjnymi nieruchawymi związkami zawodowymi, działania protestacyjne.

Od czegoś trzeba zacząć, więc zanim przejdziemy do ostrzejszych działań, chcemy przeprowadzić pikietę ostrzegawczą dla zarządu, aby miał ostatnią szansę przemyśleć sytuację. Jeśli to nie poskutkuje, przejdziemy do dalszych działań.

Obecnie nasz postulat to: podwyżka wynagrodzenia o 1000 zł brutto.

Aby to wywalczyć, musimy stanąć jeden za drugim, solidarnie. Najpierw spróbujemy się policzyć na pikiecie, a jeśli zarząd nie pójdzie po rozum do głowy, przejdziemy do dalszych kroków, ze strajkiem włącznie.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Pikieta odbędzie się 23 stycznia (poniedziałek) o godz.7:00 na ul. Krasińskiego 1 (przed wejściem do budynku Poczty Głównej we Wrocławiu).

Więcej informacji o proteście na stronie wydarzenia, a o sytuacji pracowników Poczty Polskiej na stronie Listonosze Polska.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*