Rózga dla Zarządu Poczty Polskiej [06.12]

[wydarzenie na fb]

06.12, godz.16:30, pod Dworcem Głównym PKP (od strony ul. Piłsudskiego).

MIKOŁAJKOWA RÓZGA DLA ZARZĄDU!

Po raz kolejny upominamy się o godne traktowanie nas, fundamentu tej firmy. Nasze wcześniejsze akcje i mobilizacje wymogły na zarządzie przywrócenie premii czasowo-jakościowej oraz podwyżki w wysokości 150 zł brutto. Ale to stanowczo zbyt mało, zwłaszcza w świetle faktu, że Poczta Polska przewiduje dwucyfrowy wzrost przychodów w 2017 roku. Grzegorz Kurdziel, wiceprezes spółki, podczas Kongresu 590 powiedział, że obroty mają być wyższe o co najmniej 10 proc.

Skąd ten wzrost? Dzięki naszej ciężkiej pracy! I nic z tego nie mamy.

Żółte związki zawodowe nas nie reprezentują. Ich przyjaciele to kadra kierownicza, nie szary pracownik. Wiemy, że tylko bezpośredni, oddolny nacisk może spowodować podwyżki płac i poprawę warunków pracy, a co za tym idzie – zwiększenie zatrudnienia, przywrócenie rezerwy chorobowo-urlopowej, słowem – uratowanie Poczty Polskiej przed upadkiem.
Organizujemy się i przypominamy o sobie po raz kolejny, a to nie koniec. Pracownicy zjednoczeni są niezwyciężeni – zarząd zdaje sobie z tego sprawę, dlatego na różne sposoby usiłuje nas podzielić.

Dlatego wzywamy wszystkich pracowników i wszystkie pracownice do akcji protestacyjnej 6 grudnia w swoich miastach, gdzie publicznie wymierzymy zarządowi „mikołajkową rózgę” i wyjaśnimy naszym klientom, że sytuacja na Poczcie to nie nasza wina, ale zarządu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*