Długo wyczekiwany film już we Wrocławiu! Jedyny taki pokaz!

„Anarchista z przypadku” – wrocławski pokaz filmu!

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/161410257952581

Czy sprawując wysokie rządowe stanowisko można zostać anarchistą? Co musi się stać, co trzeba pojąć, by poddać pod krytykę całe swoje dotychczasowe życie i – przede wszystkim – cały swój światopogląd?

„Zaufanie… Moje zaufanie do rządu, do moich politycznych reprezentantów, niestety w pewnym stopniu również do moich współpracowników, zostało zniszczone. Raz na zawsze”.

Carne Ross przez 15 lat służył w brytyjskim korpusie dyplomatycznym. Wierzył wtedy, że zachodnia demokracja jest w stanie nas wszystkich ocalić. Gdy wybuchła wojna w Iraku, miał możliwość od środka ujrzeć wszystkie porażki, oszustwa i ukrywane motywacje; bezpośrednio odczuł jak władza deprawuje. Wojna pozbawiła go wszelkich złudzeń, porzucił pracę i zaczął poszukiwać odpowiedzi na pytanie, które wielu z nas sobie dziś zadaje – czy świat może wyglądać inaczej? Carne odnalazł rozwiązanie – anarchizm zaoferował alternatywę wobec przemocy kapitalizmu i spektaklu zwanego „demokracją”. To propozycja świata, w którym ludzie mają kontrolę nad swoim własnym życiem. Film śledzi podróż Carne’a po całym globie w poszukiwaniu lepszego sposobu na organizację społeczeństwa – od kolektywnego rolnictwa w Hiszpanii, przez Occupy Wall Street, po Rożawę w pochłoniętej wojną Syrii – ta podróż przemieniła go w anarchistę.

Wrocław
19.07.2018 (czwartek), 18:00
Wstęp: wolna cena, płacisz tyle, ile uważasz za słuszne
Film w języku angielskim, projekcja z napisami w języku polskim.
Po filmie planujemy dyskusję oraz rozmowę poprzez wideoczat z producentem filmu lub samym Carnem Rossem!

Pierwszy i być może jedyny taki pokaz we Wrocławiu odbędzie się w symboliczną rocznicę wybuchu Hiszpańskiej Rewolucji Społecznej, o której też będzie mowa w filmie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*