[24.02] Wspólna jest Manifa – dyskusja

Wspólna jest Manifa – dyskusja nad pomocą wzajemną i solidarnością w ruchu.

Kiedy: Niedziela 24 lutego 2019, godzina : 15.00,
Gdzie: Tajne Komplety, Przejście Gancarskie 2

Kiedy walczymy o swoje podstawowe prawa, próbuje się nas uciszyć nazywając „roszczeniowymi”. Gdy zaś odmawiamy „obowiązków”, stajemy się egoistkami niewygodnymi dla systemu. Kiedy się sprzeciwiamy, mówią nam, że przecież zawsze mamy wybór.

Już 9 marca ulicami Wrocławia jak co roku przejdzie Manifa. Demonstracja z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zawsze nas spaja, pokazuje naszą współpracę i solidarność we wspólnych walkach o godne życie, przeciwko wyzyskowi, seksizmowi, rasizmowi i homofobii. Manifa jest wspólna.

Zapraszamy na dyskusję wrocławskich środowisk i grup działających na rzecz wyzwolenia i równości. Głos otwierający zabiorą wrocławskie organizacje lewicowe i wolnościowe, działające na rzecz praw kobiet*, lokatorskich, pracowniczych i związkowych, LGBTQ, organizacje bez których ani jedzenie ani rytm i opór nie byłyby możliwe na demonstracjach.

Chcemy porozmawiać o tym jak widzimy solidarność i pomoc wzajemną w ruchu, jak nasze działania i sposób myślenia mogą się wzajemnie wspierać i przenikać, by nas wzmacniać w lokalnych walkach i codziennym aktywizmie.

Przyjdź zabierz głos w dyskusji i współpracuj z nami!

Wydarzenie na fb: KLIK

1 Komentarz

  1. Nasze prawo już dawno poszło na lewo – My obywatele RP nie mamy żadnych praw poza jednym – poza płaceniem podatków – przeczytałem konstytucję i właśnie z konstytucji dowiedziałem się że jedyne prawo jakie mamy to tylko prawo i wręcz obowiązek płacenia podatków – Państwo Polskie Nam Obywatelom nic nie gwarantuje – nawet prawo do własności jest nie jasne i nie czytelne – większość ustaw jest sprzecznych z konstytucją – sejm te ustawy napisał – senat zatwierdził a prezydent podpisał i nikt nie przeczyta co podpisuje – JAN2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*