Międzynarodowy Dzień Przeciwko Brutalności Policji

15 marca był Międzynarodowym Dniem Przeciwko Brutalności Policji.

Policyjna brutalność jest faktem, o którym słyszymy regularnie. Na całym świecie, tam gdzie jest policja, tam dokonuje ona zbrodni na obywatelach, których ma chronić.


No właśnie – chronić, ale czy na pewno?


Od 2018 do końca 2023 roku w państwie polskim mieliśmy 111 potwierdzonych ofiar śmiertelnych powiązanych z interwencją policji (za OKO press).
Jako osoby o poglądach anarchistycznych sprzeciwiamy się nie tylko policyjnej brutalności – sprzeciwiamy się policji jako takiej.
Uważamy, że teoretyczne, magiczne zlikwidowanie aktów przemocy wśród policji nie tylko nie rozwiąże problemu, ale nie jest nawet możliwe.


Głównym celem policji nie jest nasza obrona. Gdy politykom władza sypie się w rękach, a sytuacja ekonomiczna wymyka się spod kontroli, a my, ludzie, wychodzimy na ulice to właśnie policja jest siłą, która ma nas brutalnie spacyfikować.


Policja zawsze będzie stać na straży państwa, przeciwko ludziom.

Nie chcemy policji – chcemy zmiany systemu który jest głównym złoczyńcą tego świata!

FA Wrocław

(zdjęcie okolicznościowe wykonane na beneficie Samby Wrocław)

5 Komentarze

  1. Rzeczywiście ostatnie lata nieprzypadkowo „obfitowały” w brutalne akty przemocy i próby pacyfikacji legalnych, pokojowych zgromadzeń i manifestacji. Szczególnie ponurą rolę w obrazie patologii, odegrał niestety garnizon wrocławski. Dlatego ważnym symbolem sprzeciwu, jest zorganizowanie przez środowiska m.in. anarchistyczne,tego dnia właśnie w tym mieście.

  2. Z drugiej strony dziwi ilość kobiet na tym zdjęciu. Facetów rozumiem, ale czemu kobiety są przeciwko policji?

    Przecież już nie ma strajków kobiet i PiSowska policja Was nie atakuje.

    • Bo brutalność policyjna nie jest uzależniona od płci ani od tego czy policja jest PiSowska czy nie. Nie szukając daleko – w nocy z 24.03. na 25.03. (czyli dzisiaj) policjant postrzelił 15-latkę w udo w Ożarowie Mazowieckim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*